Ciekawostki – odchudzające biuro przyszłości

14 listopada 2008 at 12:35 4 Komentarze

neat4

przeprojektowanym biurze usunięto miejsca do siedzenia i ułatwiono przemieszczanie, wprowadzając wygodne szlaki komunikacyjne. Odpowiednio przeszkolonych pracowników zachęcano do konferowania na stojąco lub podczas chodzenia, telefony stacjonarne zastąpiono komórkowymi, a do biurek dołączono bieżnie. Załoga często brała udział w grach, mogła też zasięgnąć rady dietetyka oraz skorzystać z nowoczesnych urządzeń mierzących aktywność.

W półrocznym programie NEAT, zakończonym w marcu 2008 r., wzięło udział 45 pracowników firmy SALO z Minneapolis. U 18 z nich monitorowano spadek wagi i inne parametry pozwalające ocenić stan zdrowia. Cała osiemnastka schudła średnio o 4 kg, przy czym 90% zrzucanego balastu stanowił tłuszcz. Odnotowano też 37% spadek stężenia trójglicerydów. Zmiana masy ciała była wyraźniejsza u osób, które na początku eksperymentu założyły, że chcą wyszczupleć – przeciętnie chudły one o 7 kg.

Ponadto szefostwo SALO odnotowało wyraźny wzrost wydajności pracowników. W pierwszych trzech miesiącach eksperymentu przychody firmy wzrosły o 10%, a w styczniu 2008 r. udało się osiągnąć najwyższy miesięczny przychód w całej historii firmy.

Wyniki eksperymentu podważają teorie przeciwników aktywności fizycznej w biurze, którzy uważają, że albo się wypełnia swoje obowiązki, albo koncentruje na ćwiczeniach. Jak się okazuje bez problemu można je wykonywać przy okazji, a nie w pełni intencjonalnie. Z czasem pewne czynności „wchodzą w krew” i trudno się bez nich obyć.

http://www.manager.money.pl, Lekarz zaprojektował odchudzające biuro, 2008.09.24

 

Brytyjscy menedżerowie twierdzą, że w codziennym dniu pracy najbardziej wyczerpują ich niekończące się spotkania i góry e-maili. 

 • z badania przeprowadzonego przez firmę konsultingową HR Chiumento na 350 menedżerach HR wynika, że aż dwie trzecie z nich przyznaje się do energetycznego wyczerpania i niskiej wydajności w pracy,
 • powodem są właśnie długie spotkania oraz liczne e-maile,
 • zaangażowanie może jednak powrócić, jeśli tylko zaczniesz się regularnie odżywiać, dobrze się wysypiać oraz ćwiczyć przynajmniej raz w tygodniu,
 • z badań wynika, że osoby, które wprowadziły te zasady, lepiej radzą sobie z ogromem pracy i obowiązków,
 • menedżerowie tacy dobrze organizują sobie także czas pracy, wyznaczając konkretne godziny na odpisywanie na wiadomości i wykonywanie telefonów, a w pewnych porach dnia unikają spotkań zapowiadających się na dłuższe niż 2 godziny.
Management Issues, Meetings and emails take the happiness out of work, 2008.07.15

 

Zobacz także:

Ciekawostki – amerykański sen na opak i coworking

Zatyrani, czy zakochani w pracy? 

Wypalenie zawodowe

Reklamy

Entry filed under: Ciekawostki, praca. Tags: , , , , , .

Pośpiech, Inteligencja, Awans, Wypalenie, Frustracja Rozwój osobisty człowieka – odc. 1

4 Komentarze Add your own

 • 1. integralny  |  15 listopada 2008 o 12:59

  Zapraszam do wymiany linkami:)

  Odpowiedz
 • 2. Hoko  |  15 listopada 2008 o 17:14

  No, ja właśnie myślę, jakby tu przy komputerze siedzieć nie-siedząc. Odchudzać się co prawda nie muszę, ale mimo wszystko brak ruchu doskwiera.

  Odpowiedz
 • 3. Ryszard Skarbek  |  16 listopada 2008 o 21:21

  Integralny: jesteś już w blogroll’u (i nie tylko 🙂
  Gratuluję ciekawie rozwijającego się bloga

  Hoko: siedzenie strasznie spłaszcza pośladki. A ponoć kobiety zwracają na nie uwagę! Proponuję więc jakieś jakieś ćwiczenia na wyrzeźbienie kształtów 🙂

  Odpowiedz
 • 4. Bartosz Zajaczkowski  |  18 listopada 2008 o 20:47

  Sam nie wiem co sądzić o tym pomyśle. Tu mógłby chyba sporo powiedzieć przedstawiciel zawodu „chodzonego” jak kelner lub sprzedawca. Jakoś nie przychodzi mi do głowy żaden, który byłby z tego zadowolony… słyszałem za to wiele narzekań na spuchnięte nogi i żylaki. Chyba tak jak we wszystkim w życiu, tak i tu potrzeba po prostu trochę rozsądku i umiaru…

  Pozdrawiam serdecznie 🙂

  Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Subscribe to the comments via RSS Feed


Archiwum

Tańcząc z Życiem - blog Ryszarda Skarbka w katalogu Gwiazdor
Katalog stron na MCportal.pl
Rozwój Osobisty

Blog Stats

 • 706,446 hits

%d blogerów lubi to: