Andrea Bocelli – dare to live

29 czerwca 2008 at 18:31 Dodaj komentarz

Ten post dedykuję szczególnej osobie. Będzie wiedziała dlaczego.
Zwłaszcza po obejrzeniu wszystkich  video :-).

Andrea Bocelli urodził się 22 września 1958 roku w Lajatico w Toskanii, niedaleko historycznego miasta Piza, w którym ukończył studia prawnicze.  Urodził się z wrodzoną wadą wzroku – jaskrą. W wieku dwunastu lat grając w piłkę doznał wylewu krwi do mózgu przez co stracił wzrok. W 1992 roku ożenił się Enricą, z którą ma dwójkę dzieci – Amosa urodzonego w 1995 roku oraz Matteo urodzonego w 1997 roku.

Rodzinna Toskania, tradycja regionu i wpływ rodziców, którzy nauczyli syna nigdy nie poddawać się ułomności, wywarły piętno na jego osobowości.

„To, na czym najbardziej mi zależy i co mam nadzieję osiągnąć, to specjalna więź ze słuchaczami. Chciałbym poruszyć ich tak samo jak mnie w dzieciństwie poruszyli moi ulubieni wykonawcy, którzy dotarli do mojego serca i dali mi natchnienie. Sprawili, że mogłem płakać i marzyć”.

Andrea wspomina dziecięcą fascynację wielkimi włoskimi tenorami, takimi jak Del Monaco, Gigli, a zwłaszcza jego idol – Franco Corelli. Bocelli marzył, by zostać wielkim tenorem. Jako nastolatek wygrał kilka konkursów wokalnych. Potem wyjechał do Pizy, aby studiować prawo. Występował w tamtejszych barach, grając na pianinie i śpiewając klasyczne przeboje słynnych piosenkarzy – Sinatry, Aznavoura i Piaf.

W 1992 roku włoska gwiazda muzyki rockowej Zucchero przygotowywał demo utworu „Miserere”, który miał nagrać z Luciano Pavarottim. Ktoś polecił nieznanego wówczas Bocelliego, by ten nagrał demo dla wielkiego mistrza. Po usłyszeniu nagrania, Pavarotti nie mógł uwierzyć, że posiadacz tego pięknego głosu nie jest żadną wschodzącą gwiazdą opery. Zauroczony jego talentem stwierdził: „po co ja jestem wam potrzebny. Nagrajcie ten utwór z ‚tym Bocellim’, ponieważ ja sam nie zaśpiewam tego lepiej.”

W 1993 roku Bocelli otrzymał zaproszenie do udziału w festiwalu piosenki w San Remo. Wygrał eliminacje z najwyższą punktacją w dziejach. Rok później zwyciężył w konkursie „Nowe twarze”. Błyskawicznie odniósł sukces na listach przebojów. Debiutancki album „Il Mare Calmo Della Sera” oraz następny album „Bocelli” zwróciły na włoskiego śpiewaka uwagę całej Europy  Na rynku międzynarodowym Bocelli zadebiutowal w roku 1996 albumem „Romanza”.

Równolegle z karierą na polu muzyki popularnej tenor z sukcesem rozwija swoje zainteresowania operowe. Pierwszy album z muzyką klasyczną nagrany przez niego w 1995 r. nosił tytuł „Viaggio Italiano”. W 1998 roku ukazała się pierwsza płyta z muzyką klasyczną na rynku międzynarodowym – „Aria”. To jeden z największych sukcesów klasyki w dziejach fonografii. Królował na listach przebojów muzyki klasycznej, jak również konkurował pod względem sprzedaży z nagraniami muzyki pop. Jeszcze większym sukcesem okazał się kolejny album „Sacred Arias”. Zawierał kompozycje sakralne Bacha/Gounoda, Mozarta, Schuberta i Rossiniego.

A teraz, to co najważniejsze. Jego muzyka, jego głos, jego twarz i uśmiech, jego marzenia i przestrzeń. I przesłania zawarte w jego pieśniach.

 

Because we believe
(moja ulubiona … i przesłanie „we were born to shine”)

 

 Vivo per lei
(oprócz przepięknej muzyki, taniec na lodzie)

 

 

Dare to live
(ten głównie ze względu na przesłanie zawarte w tytule)

 

Canto de la Terra
(oprócz muzyki przepiękne obrazy)

 

Time to say goodbye
(po prostu przebój, ale też niezwykła atmosfera na scenie)

 

Zobacz także:

Czy można tańczyć w łóżku, czy można medytować w tańcu

Nigdy się nie poddawaj

Video Inspiracje – odpoczynek po ciężkim dniu

 

Reklamy

Entry filed under: biografie, emocje, Inspiracje. Tags: , , , , , , .

Czy znasz wartość swojego czasu? Odporność psychiczna decyduje o Pozycji w firmie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


Archiwum

Tańcząc z Życiem - blog Ryszarda Skarbka w katalogu Gwiazdor
Katalog stron na MCportal.pl
Rozwój Osobisty

Blog Stats

  • 706,446 hits

%d blogerów lubi to: