5 powodów, dla których niektórzy ludzie nigdy nie będą bogaci

4 czerwca 2008 at 21:58 Dodaj komentarz

Kilka dni temu pisałem o 5 najczęściej spotykanych powodach, dla których ludzie boją się sukcesu. I tak się ciekawie złożyło, że niedługo po napisaniu tego postu natknąłem się w Internecie na artykuł Mike Litman’a i Jason Oman’a pt. … „5 Simple Reasons Most People Will Never Get Rich”.

Wow! Przypadek? Przykład działania Law of Attraction? A może sygnał od świata dla mnie? 🙂

W każdym razie artykuł jest na tyle ciekawy i konretny, że postanowiłem go tu zaprezentować. Idee w nim zawarte zebrane zostały na podstawie wywiadów przeprowadzonych przez autorów z 43-ma milionerami z krwi i kosci.

I TU UWAGA! 250-stronicowy bestseller tych autorów pt. „Conversations with Millionaires” jest do ściągnięcia bez żadnych opłat POD TYM ADRESEM.

„Czego dowiedziałem się rozmawiając z  43-ma milionerami? Otóż poznałem kilka prostych zasad, które każdy z nich stosuje. Jeśli i ty je zrozumiesz i zaczniesz je stosować – też zostaniesz milionerem. Jeśli tego nie pojmiesz – nigdy nim nie będziesz. To naprawdę jest takie proste.

Oto 5 powodów, dla których większość osób nigdy nie będzie bogata.

Powód 1: Zwlekanie

Większość osób nie może się doczekać sukcesu. Ale równocześnie zwlekają z podjęciem odpowiednich działań. Czy dostrzegasz już problem, o którym chcę powiedzieć? Im dłużej bedziesz zwlekać ze zrobieniem pierwszego kroku, tym dłużej bedziesz czekać na swój upragniony sukces i bogactwo.  Wiele osób zwleka starając się perfekcyjnie wszystko przygotować, zanim zrobią pierwszy krok. W efekcie nigdy go nie robią i nigdy nie zbierają owoców swoich działań. Żaden wyścig nie został nigdy wygrany bez opuszczenia linii startowej. Dlatego też nie zwlekaj ze zrobieniem pierwszego kroku. Startuj! 

Powód 2: Wiedza nt. finansów

Kamieniem węgielnym wszelkiego bogactwa jest zrozumienie różnicy pomiędzy aktywami i pasywami. Różnica jest w istocie prosta: aktywa WKŁADAJĄ pieniądze do Twojej kieszeni, podczas gdy pasywa je z niej WYCIĄGAJĄ.  Wiekszość osób sądzi, że dom, samochód i inne dobra, które posiadają są ich aktywami. Niestety prawda jest taka, że przeważnie to one właśnie wyciągają pieniądze z Twojej kieszeni. Te dobra nie generują pieniędzy – one je pochłaniają. Każdego miesiąca. Jeżeli posiadane przez Ciebie nieruchomości generują przychód pieniędzy, wtedy możesz traktować je jako aktywa i tylko wtedy możesz płacić za pasywa i czuć finansową swobodę. I to właśnie wiedzie nas do nastepnej przeszkody, którą jest …

 

Powód 3: Skupianie się raczej na przychodzie liniowym, niż na pasywnym

Jeden z milionerów ujął to bardzo prosto: „Jeżeli nie zarabiasz pieniędzy w czasie, kiedy śpisz, nigdy nie będziesz bogaty.” Przychód liniowy, to pieniądze, które otrzymujesz bedąc zatrudnionym „na etacie”. Pracujesz przez godzinę i otrzymujesz wynagrodzenie tylko za tę godzinę. To wszystko. Przychód pasywny to taki, kiedy raz wykonasz pewną pracę, a potem otrzymujesz wynagrodzenie po raz pierwszy, i drugi, i trzeci, i tak bez końca … Inwestowanie w odpowiednie pomysły, które będą generowały pasywny przychód jest Twoim biletem w drodze do bogactwa.

 

Powód 4: Brak zrozumienia lub nieużywanie systemów generowania pieniędzy

Systemem generowania pieniędzy jest jakiekolwiek rozwiązanie, które pozwala na zarabianie bez twojego bezpośredniego udziału. Innymi słowy jest to automatyczny sposób generowania przychodów. Prawdziwymi aktywami są właśnie „systemy” dowolnego rodzaju. Jeżeli raz dobrze zainwestujesz w taki system lub sam go stworzysz, nie ma ograniczenia na ilość pieniędzy, które możesz zarobić. Doskonalenie sztuki systemów generowania pieniędzy może Ci przynieść przychody większe, niż mógłbyś sobie nawet wymarzyć.

 

Powód 5: Brak cierpliwości i uporu

Aby wygrać jakikolwiek bieg musisz najpierw wystartować, ale potem dobiec do końca, do samej linii mety. Większość osób sama skazuje się na porażkę albo nigdy nie startując, albo nie kończąc biegu albo, co gorsza, z obydwu tych powodów. Aby stać się bogatym i szczęśliwym musisz być cierpliwy i uparty. I dobiec do mety.  To brzmi w sposób tak oczywisty, ale większość osób właśnie z tego powodu ponosi porażkę. Nie dobiegają do mety.

Tylko poprzez dołączenie do grona osób, które stosują we właściwy sposób 5 wyżej wymienionych zasad masz szansę stac się bogat(a). To naprawdę jest takie proste … Trzeba tylko zacząc je stosować.

 

Zobacz także:

5 powodów, dla których ludzie boją się sukcesu

Prawdziwy sekret bogactwa

 

Reklamy

Entry filed under: bogactwo, kariera, pieniądze, praca, sukces. Tags: , , , , , , , , , .

5 powodów, dla których ludzie boją się sukcesu Prawdziwy sekret bogactwa – odc. 1

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


Archiwum

Tańcząc z Życiem - blog Ryszarda Skarbka w katalogu Gwiazdor
Katalog stron na MCportal.pl
Rozwój Osobisty

Blog Stats

  • 706,446 hits

%d blogerów lubi to: